ГФ/Історія та археологія (магістри)/Архів

This course offers overview of concepts and methodologies to study divergent ways in which individuals and societies relate to their pasts. It will address philosophical and methodological issues connected with academic historical inquiry as well as moral and political issues characteristic of non-academic relations with the past. Thus, this course proposes an introduction to metahistorical problematics or second-order inquiries that seek to address such questions as what is history, what is history for, how individuals and societies relate to their pasts, and how they are formed by the past. This is an advanced-level course, it focuses on cross-disciplinary themes and it explores them mostly through seminars.


Викладач: Швед Марія Степанівна; Кафедра: педагогіки та соціальної роботи;
Група: ГІС19/М; Рік навчання: 1
Викладач: Грицак Ярослав Йосипович; Кафедра: державного управління;
Група: ГІС19/М; Рік навчання: 1

Кожен, хто більш-менш дотичний до християнства, знає, що окрім Святого Письма Церква покликається на авторитет Отців. Проте нерідко сучасній людині ці постаті видаються віддаленими в часі, застарілими та нудними, начебто все, про що вони говорять – це те, як потрібно боротися із пристрастями та плакати над гріхами, а сучасній людині в її реаліях та важких виборах вони нездатні допомогти. Проте це лише поверхневе враження. Що спільного між поглядами світочів Церкви та квантовою фізикою? Чи правий був Дарвін зі своєю теорією видів? Як не загубитися в супермаркеті світу і віднайти себе? Як побудувати справедливе суспільство?

Ми також розглядатимемо такі животрепетні теми, як глобалізація, сучасна космологія, екзистенційний неспокій сучасної людини, екологічні проблеми, а також інші виклики сучасності, описані, до прикладу, Ювалом Ноєм Харарі.

Разом ми будемо шукати відповідї на складні запитання сучасної епохи, які хвилюють як богословів,  так і пересічних людей. Метою курсу є запізнатися з тим, як Отці Церкви відповідали на виклики свого часу та шукати в них натхнення для власного творчого осмислення сучасності.


Викладач: Зайцев Олександр Юрійович; Кафедра: нової і новітньої історії України;
Група: ГІС19/М; Рік навчання: 1
Викладачі: Скочиляс Ігор Ярославович, Альмес Іван Іванович;
Група: ГІС19/М; Рік навчання: 1